РПЦ в Україні розповсюдило фейк про викрадення митрополита

14 грудня представники РПЦ в Україні заявили, що СБУ нібито силоміць доправила одного з їхніх митрополитів до Києва на зустріч із президентом.

Про те, що митрополита Могильов-Подільського і Шаргородського Агапіта (Бевцика) нібито силоміць повезли у Київ, повідомив у Facebook голова юрвідділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов.

"Пам'ятаєте я казав, що єпископів УПЦ будуть на собор з "охороною" доставляти? Так от, сьогодні Митрополита Могильов-Подільського і Шаргородського Агапіта (Бевцик) в примусовому порядку СБУ Вінницької області доставляє до Києва", - написав він.

Бахов заявив, що владику нібито забрали з дому, де він гостював, у Чернівецькій області.

Як повідомляє TheБабель, прес-офіцер СБУ Вінницької області Ірина Алєксєєва спростувала цю інформацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова українська церква: показали в інфографіці, хто її очолить і якою вона буде

"Співробітники Вінницького управління СБУ не виїжджали до Чернівецької області і тим більше нікого там не затримували", - сказала вона.

Згодом з'ясувалося, що митрополита справді ніхто не вивозив, і жодних силовиків він не бачив. Про це сам Агапіт повідомив в телефонному коментарі "112.Україна".

"Ну, я знаходжуся в автомобілі своєму і їду в Київ на зустріч з митрополитом Вінницьким. Хочу з ним поговорити. Отак зараз складаються справи", - сказав він.

Він припустив, що історія могла виникнути через його поїздку до Києва, хоча на об'єднавчий собор представник РПЦ не збирався. Він зазначив, що їде до столиці, аби поговорити з Вінницьким митрополитом про собор.

Митрополит Агапіт уточнив, що СБУ жодним чином до нього не зверталася.

Об'єднавчий собор українських православних церков відбудеться 15 грудня в Софії Київській. На ньому планують затвердити статут єдиної Помісної церкви й обрати її предстоятеля. Він згодом отримає з рук Константинопольського патріарха томос указ із питань церковного устрою. Його наданням проголошують автономію в управлінні церквою.


 
 
 
 
 
 

Copyright © 2012 - 2019 Novosti.pp.ua Все права защищены.