Кімнатний перець дає круглі плоди

 Кімнатний перець сію весь рік. Можна й посеред зими. Він за смаком не відрізняється від звичайного. Лише виростає меншим. Мої улюблені сорти Острів скарбів, Віконне диво й Банан солодкий. Їх можна вирощувати й на городі. Там дадуть ще більший урожай, каже 60-річний ­Петро Філіпчук із Коломиї ­Івано-Франківської ­області.

Виростає рослина 2530 см заввишки. Кущ міцний, не потрібно підв'язувати. Плоди будуть майже 100 г. Дає червоні перчини, винятком є сорт Віконне диво помаранчевого кольору.

 Із гострого перцю "зірками" є сорти Чилі червоний і жовтий, Спіраль, Козячі ріжки, Червона шапочка й Конфеті. Сорт Вишенька дає круглі перчини трохи більші за вишню. Решта сортів виростають понад 10 сантиметрів.

У горщику об'ємом 45 л на дні робить кілька отворів для витікання зайвої води та доступу до коріння повітря. Заповнює посудину суміш­шю дернової землі, пере­гною та піску у співвідношенні 2:1:1.

 На кожні 10 кілограмів суміші додаю дві склянки попелу. Він робить її поживною і забезпечує нормальний обмін повітря, продовжує.

У кожен горщик кладе по одній насінині. Це за умови, якщо вони доброякісні. Для перестраховки можна вкинути ще дві.

 Щоб швидше посходили, спочатку пророщую у вологій марлі. А саджу, коли з них проклюнуться паростки. Тоді накриваю горщики прозорою плівкою і залишаю в теплому місці на два тижні, до появи сходів.

У кімнаті підтримує температуру ­+25...27°С.

 Ставлю на підвіконня, аби доходило світло. Підійде сонячна сторона будинку.

Узимку світла замало. Щоб рослини не витягувалися, досвічую їх лампами. У них світловий день має бути 12 годин. Якщо немає можливості досвічувати, варто сіяти насіння наприкінці лютого. Тоді день більшає і світла вистачатиме.

 Під час цвітіння рослини трохи струшую, щоб запилювати цвіт, додає Петро Філіпчук.

У приміщенні перець не вражають хвороби, тому не потрібно його нічим обприскувати. Підживлює перед цвітінням і плодоношенням слаборожевим розчином нітроамофоски. Цього буде достатньо. Решту корисних речовин рослина візьме з перегною, що заклали при посадці.


 
 
 
 
 
 

Copyright © 2012 - 2019 Novosti.pp.ua Все права защищены.